V Bohumíně jsme 10 let

V listopadu jsme oslavili dekádu klubu v Bohumíně

Je tomu již deset let, kdy byl v Bohumíně otevřen Klub Bunkr, nízkoprahové zařízení (tedy snadno dostupné) pro děti a mladé lidi z Bohumína a okolí ve věku od 13 do 20 let.  

Ve středu 13. listopadu se proto v klubu sešli klienti, jejich rodiče a pracovníci, aby toto výročí společně oslavili. Pozvání na oslavu přijali i zástupci vedení města Bohumína, pan místostarosta Igor Bruzel a pan Daniel Ucháč, vedoucí odboru sociálních věcí, kteří klubu popřáli další úspěšné roky sociální práce. K přání se připojila i Adriana Bližňáková ze společnosti Bonatrans group a.s., která letos činnost Klubu Bunkr Bohumín finančně podpořila.

Oslavy zpestřil hudebním vystoupením Tomáš Lipiňák, frontman kapely Střepy. „Na oslavě se ale podíleli hlavně i samotní klienti klubu – na programu tak bylo hudební vystoupení skupiny Ivan band, která je složená z klientů klubu, a jeden z klientů zde měl taneční vystoupení. Klienti klubu také společně připravili výzdobu a občerstvení. A samozřejmě nechyběl ani dort,“ popisuje oslavy vedoucí klubu, Irena Úradníková.  Přátelskou atmosféru, zajímavý program, výborné občerstvení, to vše si užila asi třicítka návštěvníků, která na oslavu dorazila. Každý návštěvník dostal na oslavě dva žitné perníčky ve tvaru srdce jako symbol šíření solidarity - jeden perníček si totiž nechají, druhý darují. Sociální služby, a tedy i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Bunkr Bohumín, by totiž bez solidarity nemohly fungovat. Klub Bunkr a jeho pracovníci tak již deset let mohou v Bohumíně podporovat děti a mladé lidi na jejich cestě do dospělosti, pomáhat jim s řešením nesnadných životních situací, vést je k zodpovědnému přístupu k životu a povzbuzovat je ke „směřování“ – někým být, někam patřit, někam mířit. Děti a mladí lidé z Bohumína jim totiž nejsou lhostejní!