Usměvavý tým bohumínského klubu vede nová vedoucí

06.05.2021/ "Chci náš klub v Bohumíně znovu oživit," říká Zuzka Nesrstová, nová vedoucí NZDM Klubu Bunkr Bohumín.

Od dubna 2021 vede NZDM Klub Bunkr Bohumín Zuzana Nesrstová, která v našem klubu dosud působila jako pracovnice v sociálních službách. Položili jsme Zuzce tři otázky a přinášíme Vám její odpovědi... :)

 

Zuzko, co tě přivedlo k sociální práci s dětmi a mladými lidmi z Bohumína?

"Chtěla jsem tehdy před třemi lety změnit svůj dosavadní „pracovní život“, a tak jsem pokukovala po sociální práci. Můj bývalý kluk kdysi pracoval s dětmi v nízkoprahu, a tak jsem zjišťovala, jestli něco takového není i v mém městě. A objevila jsem Bunkr. Hned jsem tam napsala e-mail, jestli někoho nehledají. A stalo se, že zrovna hledali, takže to zapadlo do sebe a od té doby jsem v Bunkru" :)

 Jak vnímáš loňský rok ze svého pohledu. Co bylo na tvé práci v Bohumíně ovlivněné vládními opatřeními nejtěžší?

"Vůbec nic nebylo v tom roce nejtěžší, takhle já to neberu. Každá chvíle má něco jiného, tady je víc, tady je míň. Je pravda, že když to všechno na jaře začalo, řešili jsme ze začátku v práci jak se nenakazit, bály jsme se. Potom ten tlak polevil a my se snažily dětem přiblížit, ale šlo to těžko. Děti se mezitím totiž naučily na tu novou situaci adaptovat. Myslím, že v mnoha směrech ten starý Bunkr už nebude znovu zpátky."

 V dubnu jsi se stala vedoucí bohumínského nízkoprahu. Co aktuálně chystáš?

"Chtěla bych vést, doprovázet pobočku v Bohumíně dobře <3 To je můj jediný cíl, a k tomu se vážou dílčí společné cíle s celým týmem. Konkrétně chceme v letošním roce snížit věkovou hranici pro vstup do klubu, takže pokud se vše vydaří, budou k nám moci i mladší zájemci. A rozhodně bych chtěla Klub Bunkr v Bohumíně po tom lockdownu oživit. Hurá! :) "