Pomáhej pohybem Komunitku Borek

JSTE ÚŽASNÍ. NEMÁME SLOV, JE HOTOVO. BUDEME STAVĚT. Sháníme podporu pro vybudování altánu na komunitní zahradě, proto jsme se zapojili do akce Nadace ČEZ "Pomáhej pohybem". Věnujte svůj pohyb Altánu pro Borek i Vy!

Jak to funguje?

Mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Aplikaci "Pomáhej pohybem" je nutné stáhnout do mobilního telefonu - aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i běh na běžícím pásu v tělocvičně) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.

 

Na co sháníme podporu?

Komunitní centrum nemá venkovní prostor, u příležitostí společných akcí musíme vynášet nábytek z centra a sedět v neuspokojivých podmínkách na schodech v blízkosti popelnic. Tento prostor je nedůstojný, zvláště při návštěvách zástupců města, školy, příbuzných apod. Za komunitním centrem se nachází neudržovaná zahrada, což vnímáme jako ideální prostor pro vybudování komunitní zahrady. Projekt bude realizován především místní komunitou. Z grantu pořídíme - nákup altánu, dlažbu altánu, oplocení, stavební materiál, lavice a stoly, osvětlení, nářadí na zahradní úpravy. Hmatatelným výsledkem bude vybudovaná komunitní zahrada, kde vznikne společný prostor pro společné akce, setkávání a spolubytí. Prostor budou lidé moci využívat také k sousedským posezením, které mohou vést k zlepšování sousedských vztahů v lokalitě. Cílem projektu je aktivní zapojení lidí z lokality, kteří již na základě předešlých zkušeností vědí, že pokud chtějí nějakou změnu, musí ji iniciovat a provést sami. Cílem komunitních pracovníků je lidi v tomto procesu změny doprovázet, motivovat a být jim oporou.

 

 

Budeme rádi, pokud se zapojíte i Vy a pokud budete tuto akci sdílet mezi svou rodinu, přátele a známé.

Aplikaci do mobilu stáhnete ZDE