Novinky z novojičínského klubu

02.10.2020/ Pracovníky Klubu Bunkr teď můžete potkat i v ulicích Nového Jičína, neboť jsme klub rozšířili o terénní formu. Zároveň je nyní klub i terén pro děti už od 11 let.

Pracovníky Klubu Bunkr teď můžete potkat i v ulicích Jičína. V letošním roce jsme náš klub rozšířili o tzv. terénní formu, a tak naši pracovníci nyní vycházejí do ulic Jičína do míst, kde se děti a mladí lidé přirozeně zdržují. Tam je kontaktují, nabízí jim různé aktivity na vyplnění volného času, podporují je a poskytují jim pomoc při řešení problémů. "Dětem a mladým lidem někdy může bránit ve vstupu do klubu ostych, obavy z nového, neznámého prostředí či předsudky. Protože jsme chtěli těmto překážkám předejít, v letošním roce jsme přidali navíc ke klubovým aktivitám i terénní formu práce," říká Nikola Vajdová, vedoucí klubu. "Nečekáme tedy, až za námi děti a mladí lidé přijdou, ale jsme to my, pracovníci Klubu, kdo vychází do ulic Jičína a přináší dětem a mladým lidem klubové aktivity přímo do míst, kde tráví svůj volný čas," doplňuje vedoucí.

Velkou změnou v poskytování naší služby je také snížení věkové hranice pro vstup do našeho Klubu. Nově je Klub Bunkr, Nový Jičín určen dětem již od 11 let. "Dlouhodobě jsme vnímali proměnu v zájmu dětí a mladých lidí k využívání naší služby. Naši stávající klienti odrostli a neměli již potřebu využívat naši službu tak intenzivně. Naopak zde byla skupina mladších dětí, kteří náš klub navštěvovat chtěli, ale nemohli," vysvětluje důvody změny cílové skupiny vedoucí klubu. Naši pracovníci hodnotí tuto změnu velmi pozitivně, protože již 19 dětí ve věku od 11 let si nově do Klubu Bunkr, Nový Jičín našlo cestu a stalo se našimi pravidelnými klienty.