Naši komunitní pracovníci pomáhají dětem zvládat výuku na dálku

7.11.2020/ Systém stále nepamatuje na ty rodiny, které nemají pro výuku na dálku potřebné technické vybavení. Pomáháme...

Přestože školy přešly na distanční výuku letos již podruhé, systém stále nepamatuje na ty rodiny, které nemají pro výuku na dálku potřebné technické vybavení. Díky spolupráci našich komunitních pracovníků z Komunitního centra Borek s Knihovnou Třinec a díky individuálním dárcům jsme opět mohli do rodin z celého Třince zapůjčit 11 notebooků, které budou sloužit k výuce na dálku a jsme nyní  připraveni pomoci i dalším rodinám z Třince. Naše aktivity podpořila i společnost  Distribuce tepla Třinec a.s., která nám poskytla 5000 Kč na zajištění stabilního a rychlého internetového připojení, které mohou rodiny z Borku využívat pro výuku svých dětí.
Děkujeme! Velmi si této podpory vážíme.

Komunitní centrum Borek je nyní z důvodu nařízení vlády uzavřené, ale naši komunitní pracovníci 3x týdně do lokality dochází a podporují místní obyvatele jak ve zvládání distanční výuky svých dětí, tak s řešením problémů, které součásná situace přináší. Kromě toho jsou místním k dispozici každý pracovní den na telefonu.

Jedním ze smyslů komunitní práce je propojovat lidi, instituce a organizace za účelem řešení místních problémů. Těší nás, že v této době umíme spojit síly a dokážeme držet pospolu.