Krásné dívky z Klubu Bunkr Nový Jičín

12.07.2021/ Klientky Klubu Bunkr Nový Jičín si užily focení v tradičních romských oděvech. Koukněte, jak jim to slušelo!

Dlouhé, bohaté sukně, volné haleny, šátky a výrazné šperky od nepaměti patří k tradičnímu oděvu romských žen. O historii romského odívání a o romském folkloru hovořila s klientkami Klubu Bunkr Nový Jičín slečna Veronika Kačová. „Romská móda a její barevnost v ženách probouzí jejich vlastní přirozenou krásu a potenciál,“ říká Veronika, která dívkám dokonce umožnila některé tradiční oděvy vyzkoušet. Klientky Klubu Bunkr se tak staly alespoň na chvíli fotomodelkami a užívaly si focení v improvizovaném „ateliéru“ přímo v Žerotínském parku. „Dívky byly z akce nadšené. Dozvěděly se spoustu informací o romském odívání, ale hlavně si uvědomily, v čem spočívá přirozená krása každé z nich,“ říká Nikola Vajdová, vedoucí Klubu Bunkr.

Klub Bunkr Nový Jičín se věnuje místním dětem a mladým lidem a podporuje je na jejich cestě z dětství do dospělosti. „Snažíme se na mladé lidi působit, podporovat v nich zdravé sebevědomí a ovlivňovat jejich hodnoty a životy styl tak, aby vyrostli v krásné mladé lidi“ dodává vedoucí Klubu Bunkr.

Více o Klubu Bunkr Nový Jičín zde.