Grillmánie u KC Borek

19.07.2021/ Lidé z Borku se umí skvěle bavit. Aktivní ženy z Borku totiž uspořádaly pro své sousedy velkoklepou akci - Grillmánii.

Vůně grilovaného masa, dětský smích a hudba byly vizitkou sobotního odpoledne na Borku. Místní skupina aktivních žen, která se schází v Komunitním centru Borek organizace Bunkr, o.p.s., zde totiž uspořádala velkolepou akci pro všechny sousedy – Grillmánii. Hlavní motivací pro realizaci této akce byla chuť udělat něco pro své sousedy. "Chtěly jsme se po dlouhé covidové době společně setkat a užít si společně strávený čas," říká Anna Samková, jedna z pořadatelek. "A také to byla pro nás výzva, kdy jsme si chtěly ověřit, co jsme se za tu dobu, kdy využíváme Komunitní centrum na Borku, naučily," dodává Anna. Podporu při pořádání akce ženy našly u svých mužů, kteří se i při tropických teplotách neúnavně starali o maso na grilech, a také u Nadace Via a místních komunitních pracovnic z organizace Bunkr, o.p.s.

Na akci se bavili velcí i malí – kromě výborného občerstvení zde totiž byly připraveny aktivity a atrakce pro děti. Na programu bylo i vystoupení místních dětí z tanečního kroužku, který při Komunitním centru Borek funguje už od r. 2017. Tentokrát si děti pod vedením Věrky Vaňákové připravily sérii tradičních i moderních tanců a na závěr si tanečníci společně s účastníky akce společně zatančili populární Jerusalema dance.  

Akci takového rozsahu a charakteru chystaly ženy letos poprvé. Akci, která byla na přípravu náročná, hodnotí úspěšně. Tyto ženy totiž nejsou v dobrovolné činnosti pro místní komunitu žádnými nováčky. Pravidelně např. organizují různé akce pro místní děti, v loňském roce vybudovaly šicí dílnu a šily roušky a zdravotnické ochranné pomůcky pro místní sociální a zdravotní zařízení, v minulosti společně se svými sousedy dokonce vybudovali dětské hřiště či altán.