Erasmus+Kde jsem? Úvodní stránka - EDS / EVS

Jak vyjet s Bunkrem do zahraničí?

Bunkr, o. p. s. je vysílající organizací od ledna 2011. Ale hostí dobrovolníky mnohem déle - už od roku 2005, takže staví i na těchto kontaktech a zkušenostech.

Pokud Vás příležitost vyjet do zahraničí oslovila a přečetl/a jste si informace níže, kontaktujte naši koordinátorku EDS. Rádi odpovíme další otázky nebo začneme rovnou společně pracovat na Vašem výjezdu.

Dobrovolníkem EDS (Evropské dobrovolné služby) se může stát každý mladý člověk ve věku 17–30 let, který má trvalé bydliště, nebo povolení k dlouhodobému pobytu v ČR.

EDS můžete vykonávat po dobu 2 týdnů - 12 měsíců ve všech zemích Evropské unie a také na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku, Turecku, Makedonii, nebo i v sousedních partnerských zemích (Západní Balkán, Východní Evropa a Kavkaz, Jižní Středomořské země, Rusko).

Finanční podpora:

  1. cestovní náklady na cestu k organizaci a domů - dle pravidel cestovních pásem
  2. kapesné po celou dobu pobytu
  3. ubytování a strava
  4. jazykový kurz
  5. zdravotní pojištění po celou dobu EDS
  6. mimořádné náklady - např. víza a náklady spojené se získáním víz

Konkrétní částky se liší dle vybrané země.

Jak postupovat?

Prvně si promyslete, na jak dlouho chcete vyjet a o jaké téma se zajímáte (mládež, životní prostředí, divadlo, atd.). Připravte si životopis v angličtině. Zemi i organizaci, do které chcete jet, si vybíráte sami z DATABÁZE všech akreditovaných hostitelských organizací (i dalších vysílajících organizacích) a hledáte zde pomocí filtru vlevo.

POZOR! Vybíráte si Vy, ale vybírají si také organizace Vás. Ke každému projektu, který se Vám bude líbit, bude pro Vás zajímavý a do kterého byste se rádi zapojili, napište motivační dopis. Buďte aktivní a spolupracujte s vysílající organizací.

Jak dlouho trvá vyřízení, než můžete vyjet?

Celá příprava na výjezd do zahraničí na EDS trvá až půl roku (minimálně 3-4 měsíce).  Dohodnete-li se s hostitelskou organizací na projektu, oznámíte to naší koordinátorce. My poté podáme žádost o grant k národní agentuře. Uzávěrky pro podání žádostí jsou tři za rok. Pokud bude žádost schválena, Váš projekt může začít 3 měsíce po uzávěrce. Např. když podáme žádost o podporu Vašeho projektu k 1.2., vaše EDS může začít nejdříve 1.5.

Více informací a podrobnější představu o EDS získáte:


Kontakt: info@bunkr.cz  | Copyright © 2004-2014 | Webdesign:dj mouka