Kde jsem? Úvodní stránka - Další projekty - Mezinárodní výměny mládeže

„Po stopách soužití člověka s člověkem v Bulharsku“

(26. 8. – 5. 9. 2010, Bulharsko)

Partneři projektu:

  • Society Development Foundation, Bulharsko (Hostitelská organizace)
  • Občianske združenie BIOSPEKTRUM, Slovenská republika

Mezinárodní výměna mládeže v roce 2010 pro nás v prvním momentě znamenala setkání s lidmi z minulých projektů a v tom druhém poznávání lidí nových. Nikdo se přece nemůže divit, o tom prostě projekty tohoto druhu jsou. Jaký jiný důkaz respektu a přátelství než je opětovné setkání bychom měli podat? A poznáváním nových lidí, národů a kultur bojujeme proti xenofobii a netoleranci. Letošní exchange slibovala dle názvu přesně to: „Buďme spolu, poznávejme se, nesouhlasme se vším, co kdo vypustí z úst, ale respektujme se.“

Všichni účastnící měli možnost nahlédnout do mentality bulharského národa, rozšířit si zeměpisné znalosti této země a otestovat své komunikační schopnosti v anglickém jazyce. Ke zdokonalování angličtiny přispěla hlavně předprojektová příprava, ve které si každý účastník vytvořil prezentaci na určité téma a tu poté v angličtině představil ostatním na projektu. Zajímali jsme se o agresivitu mezi mladými lidmi, porušování zákona a spravedlivý trest a o to, jak výchova v rodině ovlivňuje vývoj mladého Evropana. Účastníci plnili různé úkoly, oslovovali místní komunitu a hledali odpovědi na otázky týkající se projektu. Některé téma se dočkalo i výtvarného zpracování. Tedy kromě znalostí a nových poznatků, rozvíjeli mladí lidé i svou kreativitu.

Pilnou práci a soustředění doprovázela zábava a spousta legrace. Ke klidu a pohodě přispívaly zvláště přírodní krásy Bulharska.

Fotky napoví více:Mezinárosní výměna mládeže 2010 - fotogalerie


Kontakt: info@bunkr.cz  | Copyright © 2004-2014 | Webdesign:dj mouka